KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14792016
nr 1479 2016
Dorina Mocan
(f. 1954), Sverige
Oljemålning, "Leksakslådan", 1985. Ej signerad. Olja på duk, 41x51 cm, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
Dorina Mocan, rumänsk-svensk bildkonstnär född 1954.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:49:08
100 kr
150 kr